(+372) 519 76 262

info@evkis.ee

Viimased uudised

Viimased uudised
Avaleht/Uudised

ID-kaardi ja sertifikaatide uuendamisest

Viimastel nädalatel on palju räägitud ID-kaardi turvaveast ning ID-kaardi tarkvara ning sertifikaatide uuendamisest ja sellega seotud probleemidest. Siinkohal tahaksime tuua asjasse selgust ning anda edasi IT sektori inimeste soovitusi.

VALE

– Uuendada on vaja kõiki ID-kaarte – VALE. Uuendamist vajavad ID-kaardid, mis on välja antud pärast 2014 a. oktoobrit. Seda, kas teie kaart vajab uuendamist saab kontrollida veebilehel https://www.politsei.ee/id-kaardi-kontroll/

– ID-kaardi sertifikaadid peatatakse iga hetk – VALE. Riigi Infosüsteemide Amet (RIA) on lubanud, et sertifikaatide peatamisest teatatakse ette vähemalt 24 h.

– Peatatud sertifikaatidega ID-kaarti ei ole võimalik kasutada – VALE. Endiselt toimib ID-kaart isikutuvastusvahendina (nt piiriületusel) ning saab kasutada Digiretsepti.

– ID-kaardi sertifikaadid peab kindlasti esimesel võimalusel uuendama – VALE. Kui te ei kasuta ID-kaarti sisselogimiseks ja digitaalseks allkirjastamiseks, siis on sertifikaatide uuendamisega aega kuni 31.03.2018.

TÕSI

+ ID-kaardi tarkvara ja sertifikaatide uuendamine koosneb kahest etapist – TÕSI. Esiteks tuleb uuendada arvutis olev tarkvara/ID-kaardi haldusvahend, mis ASTV arvutites on tehtud. Pärast seda on võimalik ID-kaardi haldusvahendit kasutades uuendada ID-kaardi sertifikaadid.

+ ID-kaardi sertifikaatide uuendamine ei pruugi esimesel katsel õnnestuda – TÕSI. Seda põhjustab asjaolu, et süsteemid ei ole loodud sellise koormuse jaoks.

SOOVITUSED

→ Mobiil-ID. ID-kaardi asemel on võimalik kasutada Mobiil ID-d, mille kasutamiseks vajaliku lepingu saavad ettevõtte nimel olevate mob. tel. numbrite kasutajad vormistada lähimas Telia esinduses. Mobiil-ID kasutamise tasu 1€ kuus arvestatakse töötaja kuulimiidi sisse. Telia esindusse minnes soovitame selleks eelnevalt broneerida aeg veebilehel https://www.telia.ee/ettevottest/kontaktid#tallinn

→ Proovige uuesti. Kui esimesel (mõnikord ka teisel ja kolmandal, jne) korral sertifikaatide uuendamine ei õnnestu, siis proovige mõne aja pärast uuesti. Tõenäosus, et see mingil hetkel õnnestub on suur.

 VIITED

VIDEO ja juhend kuidas ID-kaardi tarkvara ja sertifikaate uuendada https://geenius.ee/uudis/video-ja-juhend-kuidas-sa-oma-id-kaardi-nuud-ja-kohe-korda-teha-saad/

 

0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi