(+372) 519 76 262

info@evkis.ee

Viimased uudised

Viimased uudised
Avaleht/Uudised

EVKIS 15 ja tunnustuste jagamine

9. novembril tähistas Eesti Veevarustuse ja Kanalisatsiooni Inseneride Selts (EVKIS) pidulikult oma 15. tegutsemisaastat, sündmus toimus TalTechi tundengimaja suures saalis. Juubeliüritusel tunnustati silmapaistvamaid veevarustuse ja kanalisatsiooni eriala insenere.

Veevarustuse ja kanalisatsiooniinseneridel on oluline roll kliimamuutustega kohanemise elluviimisel. Käes on suurte muutuste aeg, mille elluviimine on võimalik vaid koostöös, teadmis jagades. Just teadmiste koondamise ja jagamise mõtte elluviimise nimel loodi 15 aastat tagasi EVKIS.

Meeleoluka õhtu kõrghetkedeks olid tunnustused, mis ei olnud mitte ainult meeldivad, vaid ka kunstipärase kujundusega meenemedalid. Need kaevuluuki kujutavad medalid on igati vastavuses meie eriala olemusega – ilusad ja omapärased. Medalid valmistanud Roman Tavasti OÜ tähistab sel aastal väärikat sajandat tegutsemise aastat.

Tunnustati hoone veevarustuse ja kanalisatsiooni projekteerijat Urve Rehepappi. Urve osalenud standardite koostamisel ja alati oma mõtteid hästi argumenteeriunud. Projektide koostamisel on ta põhjalik, avatud selgitama koostatud lahendusi ning teeb tööd alati südamega.

Urve Rehepapp

Tunnustati välisveevarustuse ja -kanalisatsiooni projekteerijat Malle Ütti. Malle on väga pikaajalise töökogemusega VK insener. Projekteerinud suuri rajatisi – Järvevana tee liiklussõlm, Reidi tee ja palju teisi. Lisaks panustab väga palju VK inseneeria valdkonda üldiselt – osalemine EVS standardite koostamisel, koolituste läbi viimine ja eriala populariseerimine.

Malle Ütt

Tunnustati veevarustuse ja kanalisatsiooni eriala ehitajat Vadim Degtjarovi. Vadim on hea planeerija ning omab head kogemust probleemide ennetamisel linnatingimustes töötamisel.  Keerukamatest objektidest on tema juhtimisel läbi viidud näiteks Tehnika tn, Kotka tn ja Kadaka pst DN1000 kanalisatsioonitorustike CIPP meetodil renoveerimised, mis eeldasid ka väga suuremas mahus ülepumpamissüsteemide rajamist ning ka Punase tn pumpla de630 veetorustike rekonstrueerimine.

Vadim Degtjarjov

Tunnustati vee ja kanalisatsiooni eriala omanikujärelevalvet Margus Maripuud. Margus toimetab Tallinna linnas ja üle Eesti väga keerukatel objektidel ning on alati pühendunud ning tehniliselt taiplik omades pikaajalist kogemust oma valdkonnas. Margus küsib õigeid küsimusi aga suhtub ka töövõtjatesse alati lugupidamisega. Hetkel on Margus teostamas omanikujärelevalvet Vanasadama trammitee ehitusel ja Jõe ning Pronksi tänaval. Mõlemad objektid on tehniliselt äärmiselt keeruliselt.

Margus Maripuu

Tunnustati Toomas Matti ja ESEC Estonia OÜ-d innovatiivse idee kategoorias kaevuluugi komplekti freesimise tehnoloogia eest. Toomas on välja töötanud innovaatilise masin mis võimaldab freesida kaevukraesid ning sellest tulenevalt anda vanale luugikomplektile uus elu. 

Toomas Matt

Palju edu ja õnnestumisi edaspidiseks!

Toome välja nominendid, keda esitati tunnustustele: 

Parim veevarustuse ja kanalisatsiooni eriala siseosa projekteerija kategoorias: Mark Jasman, Kaarel Heinlaid, Julia Soboleva, Joonas Vaabel, Anne Altpere.

Parim veevarustuse ja kanalisatsiooni eriala välisosa projekteerija kategoorias:  Mall Metsal, Sirje Lukas, Evelin Anto, Marina Sagdejeva, Reino Urbanovitš. 

Parim veevarustuse ja kanalisatsiooni eriala omanikujärelevalve kategoorias:  Siiri Salin, Reino Buström, Urmas Raava, Siim Klaassen, Kaspar Tennokese. 

Parim veevarustuse ja kanalisatsiooni eriala ehitaja kategoorias: Aleksandr Kozolov, Hendrik Villemson, Ruslan Jakimov, Vadim Degtjarjov, Aaro Kruve, Jaak Ritso, Olavi Mägi, Raiti Dikker, Indrek Siigur. 

Parima innovaatilise idee kategoorias: Onnineni online kliendikeskkond, vaakumsadeveesüsteemid, sademevee ühtlustamise lahendused, Spacedrip, Watercomi veetorustiku desinfitseerimine ja jääpesu, IWS pumplad, Eesti kliimasse sobivad looduslähedased sademeveesüsteemid, VK torustikud 3. verisoon, Altren Projekti projekteeritavate veevarustuse kambrite ja sisu 3D visualiseerimine BIMis. 

Tunnustamise pidulikule osale järgnes seltskondlikum osa, mida juhtisid suurepäraselt Margus Koor koos Tõnu Vürmeriga. Suur tänu, Margus ja Tõnu! Päeva lõpetas Joonas Vaabeli koostatud veevarustuse ja kanalisatsiooniteemaline Kahoot. Suur tänu Joonasele riukalike küsimuste eest!

Ühiselt saime tantsu vihtuda Full House Band saatel. Suurt tänu bändile!

EVKISe volikogu tänab kõiki, kes oma osalemisega juubeliüritusest meeldejääva sündmuse teha aitasid! Aitäh kõigile ja uute kohtumisteni!

Vaata ka EVKIS 15 ürituse pilte – GALERII

0
    0
    Sinu ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi